Εκπαιδευτική επίσκεψη του Γυμνασίου Ευξεινούπολης

Άρθρο από το Λαό του Αλμυρού

2015-03-05 02Την Πέμπτη 5/3/2015 οι μαθητές της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου Ευξεινούπολης στα πλαίσια του μαθήματος Σχολικού Επαγγελματισμού Προσανατολισμού (ΣΕΠ), επισκέφτηκαν το ΕΠΑΛ του Αλμυρού και ξεναγήθηκαν στα εργαστήρια από τον κ. Νικολόπουλο Δ. και την κ. Τοπαλίδη Μαρία και ενημερώθηκαν για τις ειδικότητες και τη λειτουργία των εργαστηρίων.

2015-03-05 01Επίσης είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από τον Διευθυντή του ΕΠΑΛ κ. Καπράνα Γ. για τη λειτουργία του ΕΠΑΛ, για τις ειδικότητες που μπορούν να επιλέξουν οι μαθητές που επιθυμούν να φοιτήσουν στο ΕΠΑΛ και τις δυνατότητες που έχουν για σπουδές στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγήτριες Καραγιαννοπούλου Μαρία και Πετρά Ευαγγελία.