Πρόγραμμα διανομής φρούτων στο σχολείο μας

IMG0118AΣήμερα, Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014, παραλάβαμε το πρώτο φορτίο φρούτων στα πλαίσια του σχετικού προγράμματος προώθησης της κατανάλωσης φρούτων από τους τους μαθητές των σχολείων.

IMG0117AΤα φρούτα παρελήφθησαν στις 09.00 (σε ώρα λειτουργίας του σχολείου) με παρουσία του Αντιδημάρχου Αλμυρού κυρ. Βαλαμούτη Κων/νο. Η μεταφορά τους έγινε με φορτηγό ψυγείο και κατά την παραλαβή ελέγχθηκαν δειγματοληπτικά για την κατάστασή τους.

IMG0116AΗ διανομή στους μαθητές έγινε με την επίβλεψη των εκπαιδευτικών μετά τη λήξη του προγράμματος. Για τους μαθητές που απουσίαζαν, τα φρούτα αποθηκεύτηκαν στο ψυγείο του σχολείου, ώστε να τα παραλάβουν την επόμενη ημέρα.   IMG0115A

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ 1ο ΕΠΑΛ ΑΛΜΥΡΟΥ

Την Πέμπτη 11 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 09.15 θα πραγματοποιηθεί αγιασμός στο 1ο ΕΠΑ.Λ ΑΛΜΥΡΟΥ για την έναρξη της νέας Σχολικής Χρονιάς 2014-2015.

Καλούνται οι μαθητές αλλά και οι γονείς και κηδεμόνες, που επιθυμούν, να παρευρεθούν στο χώρο του σχολείου μας κατά την ανωτέρω ημερομηνία και ώρα.