Nέα διάταξη τμημάτων Α’ τάξης

Η νέα διάταξη μαθητών ανά τμήμα Γενικής Παιδείας της Α’ τάξης είναι η εξής:

Τμήμα Από Επώνυμο Έως Επώνυμο Βασική Αίθουσα
Α1 ΑΡΑ…. ΔΙΑ…. Ι-7  (ισόγειο)
Α2 ΖΑΡ…. ΛΑΜ… Ι-6  (ισόγειο)
Α3 ΛΑΨ.. ΠΕΤ… Ι-5  (ισόγειο)
Α4 ΠΟΠ.. ΧΑΚ… Ι-3  (ισόγειο)

Το μάθημα Πληροφορική Α’ τάξης, θα γίνεται στο Εργαστήριο Β7 (2ος όροφος) ενώ το Ερευνητικές Εργασίες (Project) είτε στην Βασική Αίθουσα κάθε Τμήματος, είτε στο Εργαστήριο Πληροφορικής Β2 (2ος όροφος) με οδηγίες του Διδάσκοντα.

Τμήματα Επιλογής της Α’  (στις ώρες μαθημάτων Επιλογής ) και ΣΕΠ :

• Α-ΓΕΩΠ(1,2):      Αίθουσα Ι-6 (ισόγειο)
  • Α-ΓΕΩΠ(3):         Αίθουσα Ι-7 (ισόγειο)
  • Α-ΗΛ-ΗΝ(1,2,3): Αίθουσα Α3 (1ος όροφος)
  • Α-ΜΧ(1,2,3):       Αίθουσα Βιβλιοθήκης (ισόγειο)
  • Α-ΟΙΚ(1,3):         Αίθουσα Ι-3 (ισόγειο)
  • Α-ΟΙΚ(2):            Αίθουσα Ι-7 (ισόγειο)
  • Α-ΥΠΕ(1):           Αίθουσα Ι-7 (ισόγειο)
  • Α-ΥΠΕ(2,3):       Αίθουσα I-5 (ισόγειο)
  • ΣΕΠ:                   Αίθουσα Α14 (1ος όροφος)

Γ φάση Ηλεκτρονικών Εγγραφών ( 13 έως 20 Σεπτεμβρίου 2021)

Άνοιξε η εφαρμογή ( Γ΄ φάση υποβολής εκπρόθεσμων ηλεκτρονικών αιτήσεων) στον σύνδεσμο: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/#/

• εγγραφής,
  • ανανέωσης εγγραφής
  • ή μετεγγραφής

για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2021-2022 από τη Δευτέρα 13-09-2021 και ώρα 09.00 έως και τη Δευτέρα 20-09-2021 και ώρα 23.59.Επισημαίνεται, ότι κατά το χρονικό αυτό διάστημα είναι δυνατή η υποβολή νέων αιτήσεων, καθώς και η τροποποίηση, η διαγραφή τους και η αποθήκευση ή/και εκτύπωσή τους μέσω της επιλογής «Οι αιτήσεις μου» (κουμπί επάνω δεξιά μετά την είσοδο μέσω TAXIS).

ΠΡΟΣΟΧΗ!

Η εκπρόθεσμη ηλεκτρονική αίτηση θα πρέπει να τυπωθεί και να κατατεθεί μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά στον/στη Διευθυντή/-ύντρια του σχολείου, προκειμένου να διαβιβαστούν υπηρεσιακά στον/στη Διευθυντή/-ύντριατης οικείας Δ.Δ.Ε. προς έγκριση. Η ενημέρωση για την έγκριση ή μη της εκπρόθεσμης εγγραφής πραγματοποιείται μέσω της σχολικής μονάδας ή της οικείας Δ.Δ.Ε. και όχι μέσω της εφαρμογής.