Ανακοίνωση:

Οδηγίες για την εγγραφή μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Αγαπητοί Γονείς/Μαθητές.
Πρώτα απ’ όλα ευχόμαστε να είστε υγιείς και ασφαλείς εσείς και η  οικογένειά σας.
Το μήνυμα αυτό, αφορά μόνον όσους μαθητές δεν έχουν κάνει ήδη εγγραφή  (register) στο Π.Σ.Δ.
Επισκεφτείτε τον σύνδεσμο  https://register.sch.gr/students/docs20/StudentsRegisterHelp.pdf
όπου μπορείτε να δείτε αναλυτικά σε αρχείο pdf τα βήματα.
Πολλές από της ψηφιακές υπηρεσίες που θα υποστηρίξουν την εξ  αποστάσεως εκπαίδευση, απαιτούν εγγραφή.
Λόγω όμως υπερφόρτωσης των δικτύων αυτές τις ημέρες, ακόμη κι αν  ακολουθήσετε σωστά τις οδηγίες ίσως να μην μπορέσετε να τα  ολοκληρώσετε (ειδικά τις ώρες αιχμής) λαμβάνοντας μηνύματα λάθους ή μη  ανταπόκρισης του διακομιστή.
Μέχρι να ομαλοποιηθούν τα πράγματα, ακολουθείστε τις οδηγίες που έχει  στείλει ξεχωριστά κάθε εκπαιδευτικός για το μάθημά του όπου θα έχει  δώσει και την δυνατότητα να παρακολουθήσετε και χωρίς εγγραφή.

Ο Δ/ΝΤΗΣ ΚΑΙ Η
ΟΜΑΔΑ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΟΥ 1ου ΕΠΑΛ ΑΛΜΥΡΟΥ