Στελέχωση του 1ου ΕΠΑΛ Αλμυρού με Ψυχολόγο.

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες του 1ου ΕΠΑ.Λ. ΑΛΜΥΡΟΥ

Στο πλαίσιο της δράσης του Υπουργείου Παιδείας «Μία νέα αρχή στα ΕΠΑΛ – Υποστήριξη Σχολικών Μονάδων ΕΠΑΛ», το 1ο ΕΠΑΛ Αλμυρού στελεχώνεται με ψυχολόγο, με στόχο την υποστήριξη των μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων. Η συνεργασία σχολείου και οικογένειας είναι σημαντική για την ομαλή μαθησιακή και ψυχοκοινωνική ανάπτυξη των μαθητών, ώστε τόσο οι εκπαιδευτικοί όσο και οι γονείς, να ανταποκριθούν αποτελεσματικά στον απαιτητικό τους ρόλο. Συνεπώς, μπορείτε να έχετε συνεργασία με την ψυχολόγο κα Βρατσίνη Ναυσικά κατόπιν ραντεβού, για την υποστήριξη σας σε θέματα που αφορούν στα παιδιά. Η παρουσία της ψυχολόγου στο σχολείο θα είναι καθημερινή από τις 9 π.μ έως τη 1 μ.μ.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με τη διεύθυνση του σχολείου.

O Διευθυντής

Καπράνας Γεώργιος