Την Τρίτη 4/4/2023 στο αμφιθέατρο του σχολείου μας, έγινε υλοποίηση του θεματικού άξονα «Τεχνικές χαλάρωσης για τον έλεγχο του stress » του προγράμματος Αγωγής Υγείας στα σχολεία, το οποίο είναι εγκεκριμένο από τα Υπουργεία Υγείας και Παιδείας και τις αρμόδιες Σχολικές Διευθύνσεις.
Η εισήγηση πραγματοποιήθηκε κατόπιν πρόσκλησης της Τομεάρχη Υγείας του σχολείου μας Μαρίας Τσούγκρα και της Ευανθίας Μπέη καθηγήτρια νοσηλευτικής. και την παρακολούθησαν μαθητές της Γ΄ τάξης.
Ευχαριστούμε τους επισκέπτες υγείας Κων/νο Ουζούνη, Άλκηστη Καλτσά, Ειρήνη Κεσμετσή και Ελένη Ζαχαράκη.
![](https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/339115881_686945179872653_8289210923176459755_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=Gwe_o_DSbRYAX-DXNOK&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=00_AfBUene2qYgrpZ3m57ydD8zWoR5Q8BiaW7uiPfODCKQd4g&oe=6448C099)