« Οι μαθητευόμενοι του σήμερα …εργαζόμενοι του αύριο»

Το 1ο ΕΠΑ.Λ.- Ε.Κ. Αλμυρού διοργανώνει Ενημερωτική Ομιλία για τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις των εργαζόμενων και των εργοδοτών.

Οι συνεργαζόμενοι εκπαιδευτικοί της δράσης ήρθαν σε επαφή με το Τ.Ε.Ε., προκειμένου να διοργανωθεί ενημερωτική ομιλία με θέμα την παρουσίαση των εργασιακών δικαιωμάτων και υποχρεώσεων των εργοδοτών αλλά και των εργαζόμενων, αναφορικά με τις ειδικότητες μαθητείας που λειτουργούν στο ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ. Αλμυρού. Στην ενημερωτική ομιλία δίνεται η δυνατότητα πρόσβασης στους επαγγελματίες της περιοχής προκειμένου να ενημερωθούν για τις δυνατότητες πρόσληψης των αποφοίτων της μαθητείας.

Ομιλητές θα είναι:

•  ο κύριος Σοφουλάκης Παναγιώτης, μηχανικός παραγωγής και διοίκησης Πολυτεχνείου  Κρήτης, τεχνικός ασφαλείας σε επιχειρήσεις της περιοχής
  • η κυρία Στέλλα Μόραλη εκπαιδευτικός μέλος του ΔΣ του συλλόγου βρεφονηπιοκόμων εκπαιδευτικών, η οποία θα μιλήσει μέσω Webex  από τη Θεσσαλονίκη
  • η κυρία Αρετή Τζιάφα, νοσηλεύτρια στο ΚΥ Ζαγοράς

Για όσους/ες επιθυμούν να ενημερωθούν, ο σύνδεσμος παρακολούθησης είναι ο ακόλουθος:

Webex:

Ημερομηνία:  Πέμπτη  3  Φεβρουαρίου  2022

Ώρα: 09.30 π.μ.

Συντονιστές Δράσης οι καθηγητές του 1ου ΕΠΑ.Λ. -Ε.Κ. Αλμυρού

• Αθανάσιος Μαγκλάρας, ΠΕ 82
  • Ασπασία Μάντζιου, ΠΕ 87.09
  • Ζωή Χατζηχαραλάμπους, ΠΕ 82

Τεχνική υποστήριξη: Βαλαμούτης Κων/νος και Βαλκανιώτης Δημήτριος καθηγητές πληροφορικής

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΑ.Λ. ΑΛΜΥΡΟΥ                 Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΚ ΑΛΜΥΡΟΥ

ΚΑΠΡΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                        ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠ.