Ο Αγιασμός στο 1 ΕΠΑ.Λ. Αλμυρού

Με πολλές ευχές και χαμόγελα έγινε τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 ο Αγιασμός στο σχολείο μας για τη νέα σχολική χρονιά.
Τον Αγιασμό πραγματοποίησε ο πατήρ Μιχαήλ Βαρβαρέλης ο οποίος ανέγνωσε και το μήνυμα του Μητροπολίτου Δημητριάδος κ.κ. Ιγνατίου προς τους μαθητές τη μητροπολιτικής μας περιφέρειας.
2016-09-12_img01
Στη συνέχεια ο διευθυντής του σχολείου μας κ. Καπράνας μίλησε στα παιδιά για την προσπάθεια που πρέπει να καταβάλουν ώστε να πραγματοποιήσουν τα ονειρά τους, να μην απογοητεύονται από όποια προβλήματα και αποτυχίες παρουσιάζονται, αλλά να συνεχίζουν να αγωνίζονται μέχρι να πραγματοποιήσουν τα ονειρά τους.
 2016-09-12_img02
Στη συνέχεια μίλησε εκπρόσωπος του Δημάρχου κου Εσερίδη  και τόνισε το ενδιαφέρον της δημοτικής αρχής για όλους τους μαθητές και τους εκπαίδευτικούς.
 2016-09-12_img03
Οι μαθητές αφού παρέλαβαν τα βιβλία τους αποχώρησαν από το σχολείο.