Υποβολή Αίτησης-Δήλωσης μαθητών και αποφοίτων για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις ΕΠΑΛ έτους 2022

ΠΡΟΣΟΧΗ: Προθεσμία Υποβολής Αιτήσεων έως Δευτέρα 13/12/2021 διαφορετικά δεν θα μπορέσετε να συμμετέχετε στις Πανελλαδικές.

Απαραίτητη η Αστυνομική Ταυτότητα (ή Διαβατήριο)

Διαβάστε προσεκτικά την Εγκύκλιο πατώντας εδώ

Η Αίτηση γίνεται στο γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου μας, το έντυπο μπορείτε να το πάρετε από την Γραμματεία του σχολείου ή να το κατεβάσετε / εκτυπώσετε πατώντας εδώ.

Όλα τα σχετικά έγγραφα / οδηγίες αναρτώνται και στην ιστοσελίδα του ΥΠΑΙΘ minedu.gov.gr στον σύνδεσμο «Εξετάσεις» (στο μενού ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ).

Σχετικά αρχεία (πατήστε πάνω στο αντίστοιχο όνομα για προβολή ή λήψη του αρχείου)

1. Εγκύκλιος υποβολής Αιτήσεων

2. Υπόδειγμα Αίτησης

3. Οδηγίες συμπλήρωσης της αίτησης

4. ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ για τα 3 Μουσικά Τμήματα με την ειδική διαδικασία εισαγωγής ΕΠΑΛ 2022

5. Πίνακας Μουσικών Οργάνων (μόνο για εισαγωγή στις 3 σχολές Μουσικής).

Σε ότι αφορά τα άτομα με σοβαρές παθήσεις  (εισαγωγή στα ΑΕΙ χωρίς εξετάσεις με το 5%) διαβάστε προσεκτικά την προηγούμενη ανάρτηση ή πατήστε εδώ