Εκκλησιασμός μαθητών για τα Χριστούγεννα

IMG0164AΟ εκκλησιασμός των μαθητών του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στον Άγιο Νικόλαο.
Οι παρευρισκόμενοι παρακολούθησαν με ευλάβεια την τέλεση της  Θείας Λειτουργίας.

IMG0165AwebΗ ατμόσφαιρα στο ναό ήταν κατανυκτική.  Οι μαθητές παρακολούθησαν με την απαιτούμενη σύνεση κι ευλάβεια τη Θεία Λειτουργία.  Ο ιερέας του ναού τέλεσε με αγάπη και δέος τη Θεία Ευχαριστία, καταφέρνοντας να αγγίξει τις ψυχές όλων των παρευρισκομένων.   Ο ενθουσιασμός των μαθητών εκδηλώθηκε , καθώς απήγγειλαν οι  ίδιοι την Κυριακή προσευχή.

IMG0166Aweb Αναχωρώντας από το ναό και κατευθυνόμενοι προς το σχολείο  όλοι, μαθητές κι εκπαιδευτικοί, συμφώνησαν πως ο συγκεκριμένος εκκλησιασμός ήταν από τις πλέον εποικοδομητικές εκδηλώσεις  στις οποίες έχει συμμετάσχει το σχολείο μας.

IMG0168Aweb